دات نت نیوک
Menu
نمایش تصویرسازی های سید حسام الدین طباطبایی
  سید حسام الدین طباطبایی/  متولد 1352 تهران/  کارشناس ارتباط تصویری دانشکده هنر و معماری/  عضو انجمن فرهنگی تصویرگران/  عضو انجمن هنرهای تجسمی / عضو سازمان صنایع دستی/  تصویرگری بیش از 150 کتاب کودک و نوجوان/  تصویرگری و مدیریت هنری مطبوعات/  برنده جایزه جشنواره مطبوعات/  برنده جایزه جشنواره نقاشی جهان اسلام/  برگزیده جشنواره ادیان توحیدی/  برنده جایزه جشنواره هنر جوان/  برنده جایزه جشنواره کتاب های درسی/  برنده جایزه جشنواره نیایش/  تقدیر مجسمه در جشنواره فجر/  برگزیده جشنواره پادوا (ایتالیا)/  برگزیده جشنواره بلگراد/  برگزیده جشنواره براتیسلاو/  مربی و برگزار کننده 15 ورکشاپ تصویر سازی در فرهنگسراهای اشراق، بهمن و آفتاب- حوزه هنری، استان هرمزگان، موزه هنرهای معاصر/  برگزاری ده ها جشنو... (ادامه مطلب)

نگارخانه لاله به عنوان یک مرکز تخصصی هنری، مکانی برای عرضه و ارایه آثار هنری در حوزه هنرهای تجسمی معاصر است. نقش اساسی این مرکز در وسعت بخشیدن به آفرینش های هنری هنرمندان، بسترسازی برای ایجاد حساسیت های هنری و دیدگاه های زیبایی شناختی و امکان بررسی و تحلیل آثار هنری است.

نگارخانه لاله وابسته به معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است و ضمن همجواری با مراکز مهمی همچون موزه هنرهای معاصر، موزه فرش، گذر فرهنگ و هنر لاله، هتل لاله،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نقشی پر اهمیت در برگزاری رویدادهای هنری داشته است. از سویی دیگر دسترسی دانشجویان دانشکده هنرهای زیبای تهران، دانشگاه هنر، و دانشکده هنردانشگاه آزاد اهمیت هنری این مرکز را دوچندان می سازد.

این مرکز با فضایی به مساحت 264 متر مربع در سال 1372 مورد بهره برداری قرار گرفته و با هدف ارتقای سطح فرهنگ و هنر ملی اسلامی و بسترسازی برای معرفی هنرمندان خلاق برنامه ریزی نموده است.

 

 در یک نگاه کلی، مهمترین فعالیت های نگارخانه لاله را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

1- برگزاری نمایشگاه های گروهی از آثاراستادان هنر،هنرمندان پیشکسوت و جوان

2-برگزاری نمایشگاه های فروش فصلی(اکسپو) آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران

3-برگزاری نشست های پژوهشی هنر

4-برگزاری کارگاه های هنری با حضور استادان وهنرمندان

 

 

نمایشگاه عکس خاوران نامه

نمایشگاه عکس خاوران نامه آثاری از تصاویر ثبت شده توسط دوربین از خانم مینا سی سی است که در نگارخانه لاله به نمایش درآمده است، این نمایشگاه تا سی ام مهرماه برپاست، زمان بازدید شنبه تا چهارشنبه 9-18 و پنج شنبه ها 9-13 می باشد.علاقمندان جهت اطلاعات و هماهنگی می توانند با شماره 88960492  تماس حاصل فرمایند.

 

خاوران منطقه‌ای در جنوب شرقی شهر تهران با عمری حدوداً چهل ساله است، که در دهۀ شصت با مهاجرت فرودستان مناطق مختلف کشور شکل گرفت. بافت کلی ساکنان این منطقه را عمدتاً اقشار مهاجر کم‌درآمدی شکل داده که به امید کسب شغل و بهبود وضعیت اقتصادی خود، به تهران سرازیر شدند، و در سال‌های آغازین دهۀ شصت، با استفاده از خلاء نظارتی، اقدام به ساخت‌وساز در مناطق خارج از محدوده شهری نمودند. شمایل کلی منطقه، نوع معماری، اشکال تزیینات داخلی و گاه خارجی خانه‌ها و... حامل تصویری از فرهنگی به اصطلاح حاشیه‌ای در تهران است، که از یک سو با فرهنگ شهرنشینی غالب در مناطق مسکونیِ با شناسنامه و پیشینه طولانی تهران، تفاوت‌های اساسی دارد، و از سوی دیگر دارای تشابهات بسیاری با برخی مناطق مسکونی شهرستان‌های کوچک است. 
   مجموعه عکس‌های مستند «خـاوران‌نـامه» ، که طی دوسال عکاسی پیوسته با نگاتیو 135، بین سال‌های 88-1386 به انجام رسید، نه تنها تصویر یک بافت مسکونی فرسوده و ویران شده، بلکه تصویری از فرهنگی پوسیده و در حال تغییر است.