دات نت نیوک
Menu
  این کارگاه نیز درجنب نمایشگاه چاپگران جوان، روز شنبه 11 آذر1396 برگزار شد که شرکت کنندگان از نزدیک با تکنیکهای مختلف چاپ دستی آشنا شده و به صورت عملی نیز تجربه کردند.     
جمعه 01 تیر 1397
در جنب نمایشگاه چاپگران جوان، کارگاه آشنایی با ساخت کاغذ با حضور فرشته متقی، روز شنبه 5 آذر1396 برگزار شد. که هر یک از علاقه مندان نیز در این رشته اقدام به ساخت کاغذ کردند.    
جمعه 01 تیر 1397
"کارگاه تصویرگری عاشورا" با حضور 20 هنرمند فعال عرصه تصویر گری در نگارخانه لاله برگزار می‌شود . این کارگاه با هدف پاسداشت حماسه عاشورا از منظر هنر تصویرگری برنامه ریزی شده و  با حضور 20 هنرمند تصویرگر  به وقایع نگاری واقعه عاشورا خواهد پر...
ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1397
در این کارگاه صغری عبداللهی با استفاده از قطعات و زباله های الکترونیکی یهک اثر نقش برجسته اجرا نمود . همچنین پروین جلالی با رنگ روغن روی بوم موضوعی محلی از آیین های لرستان رابه تصویر دراورد.
دوشنبه 28 خرداد 1397
در این کارگاه 4 ساعته که با حضور بیش از 50 نفر از علاقه مندان  برگزار شد، علی عبدالهی یک اثر حجمی اجرا نمود. همچنین حسن حاضر مشار هنرمند 90 ساله یک اثر نقاشی را با تکنیک رنگهای دست ساز و انگشت نقاشی نمود.
دوشنبه 28 خرداد 1397
نگارخانه لاله در ادامه برگزاری نمایشگاه هنرمندان خودآموخته چندین کارگاه یکروزه نقاشی برای آشنایی نزدیک علاقه مندان با نگاه و نحوه هنرآفرینی این هنرمندان برگزار نمود که اولین ورک شاپ نقاشی توسط داود کوچکی هنرمند خودآموخته 74 ساله...
دوشنبه 28 خرداد 1397
نگارخانه لاله در راستای رویکردهای جدید خود به مقوله پژوهش و آموزش در هنر معاصر، دوره ‎ های تخصصی (نظری-عملی) را در تابستان1392برگزار می نماید . این دوره ها با حضور اساتید و مدرسان متخصص در این حوزه برنامه ریزی شده است و ویژه دانشجویان هنر و دیگر مخ...
دوشنبه 28 خرداد 1397
نمایش تصویرسازی های سید حسام الدین طباطبایی
  سید حسام الدین طباطبایی/  متولد 1352 تهران/  کارشناس ارتباط تصویری دانشکده هنر و معماری/  عضو انجمن فرهنگی تصویرگران/  عضو انجمن هنرهای تجسمی / عضو سازمان صنایع دستی/  تصویرگری بیش از 150 کتاب کودک و نوجوان/  تصویرگری و مدیریت هنری مطبوعات/  برنده جایزه جشنواره مطبوعات/  برنده جایزه جشنواره نقاشی جهان اسلام/  برگزیده جشنواره ادیان توحیدی/  برنده جایزه جشنواره هنر جوان/  برنده جایزه جشنواره کتاب های درسی/  برنده جایزه جشنواره نیایش/  تقدیر مجسمه در جشنواره فجر/  برگزیده جشنواره پادوا (ایتالیا)/  برگزیده جشنواره بلگراد/  برگزیده جشنواره براتیسلاو/  مربی و برگزار کننده 15 ورکشاپ تصویر سازی در فرهنگسراهای اشراق، بهمن و آفتاب- حوزه هنری، استان هرمزگان، موزه هنرهای معاصر/  برگزاری ده ها جشنو... (ادامه مطلب)

نمایشگاه عکس خاوران نامه

نمایشگاه عکس خاوران نامه آثاری از تصاویر ثبت شده توسط دوربین از خانم مینا سی سی است که در نگارخانه لاله به نمایش درآمده است، این نمایشگاه تا سی ام مهرماه برپاست، زمان بازدید شنبه تا چهارشنبه 9-18 و پنج شنبه ها 9-13 می باشد.علاقمندان جهت اطلاعات و هماهنگی می توانند با شماره 88960492  تماس حاصل فرمایند.

 

خاوران منطقه‌ای در جنوب شرقی شهر تهران با عمری حدوداً چهل ساله است، که در دهۀ شصت با مهاجرت فرودستان مناطق مختلف کشور شکل گرفت. بافت کلی ساکنان این منطقه را عمدتاً اقشار مهاجر کم‌درآمدی شکل داده که به امید کسب شغل و بهبود وضعیت اقتصادی خود، به تهران سرازیر شدند، و در سال‌های آغازین دهۀ شصت، با استفاده از خلاء نظارتی، اقدام به ساخت‌وساز در مناطق خارج از محدوده شهری نمودند. شمایل کلی منطقه، نوع معماری، اشکال تزیینات داخلی و گاه خارجی خانه‌ها و... حامل تصویری از فرهنگی به اصطلاح حاشیه‌ای در تهران است، که از یک سو با فرهنگ شهرنشینی غالب در مناطق مسکونیِ با شناسنامه و پیشینه طولانی تهران، تفاوت‌های اساسی دارد، و از سوی دیگر دارای تشابهات بسیاری با برخی مناطق مسکونی شهرستان‌های کوچک است. 
   مجموعه عکس‌های مستند «خـاوران‌نـامه» ، که طی دوسال عکاسی پیوسته با نگاتیو 135، بین سال‌های 88-1386 به انجام رسید، نه تنها تصویر یک بافت مسکونی فرسوده و ویران شده، بلکه تصویری از فرهنگی پوسیده و در حال تغییر است.