دات نت نیوک
Menu

اولین سالانه تبادل آثار هنری در نگارخانه لاله برگزار می شود.

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
اولین سالانه تبادل آثار هنری در نگارخانه لاله برگزار می شود.

نگارخانه لاله در نظر دارد در استقبال از بهار و سال نو، بستری برای تبادل تجربیات و اهدای آثار هنری بین هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی فراهم  نماید. از این رو اولین رویداد را به "سالانه تبادل چاپ دستی" و در قالب "کارت پستال" با درونمایه عیدانه اختصاص داده است.

چاپ دستی از جمله واسطه های بیان هنری است که با توجه به ارزش های تصویری و زیبایی شناسی خاص خود مورد توجه هنرمندان زیادی در ادوار مختلف تاریخ هنر تا به امروز بوده است و به دلیل امکان تکثیر نسخه های محدود از یک اثر هنری به عنوان قالب اجرایی این سالانه در نظر گرفته شده است.

یکی از ویژگیهای اصلی سالانه تبادل چاپ دستی این است که هر هنرمند تعداد 13 نسخه چاپی (کارت پستال) همسان با موضوع نوروز و یا آزاد را به دبیرخانه ارسال می نماید که از این تعداد 11 نسخه به صورت انتخاب تصادفی برای دیگر شرکت کننده ها به عنوان عیدانه پست خواهد شد و هر هنرمند نیز 11 اثر از آثار هنرمندان دیگر را دریافت خواهد کرد.

 گفتنی است این رویداد در دو بخش آزاد و نوروز و بدون داوری است و تمامی آثاری که واجد شرایط فراخوان و مطابق با استانداردهای چاپ باشند در سالانه شرکت داده خواهد شد.

لذا از همه هنرمندانی که در زمینه چاپهای هنری کالکوگرافی(حکاکی روی فلز)،چوب، لینولئوم، لیتوگرافی و سیلک اسکرین تجربه دارند دعوت می شود تا با در نظر داشتن متن فراخوان (لینک: (http://www.bekran.com/2847.htmlدر این سالانه شرکت نمایند.

آخرین مهلت ارسال آثار تا 5 اسفند ماه 92 است و پس از انجام پروسه تبادل، نمایشگاه آثار از  22 فروردین 1393در نگارخانه لاله آغاز خواهد شد. نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی، نگارخانه لاله. تلفن:88960492-دورنگار:88962339

 

متن فراخوان: /Portals/8/farakhan%20exchenge%20postcard%20printmaking.pdf

 

سالانه تبادل چاپ دستی(کارت پستال)

نگارخانه لاله در نظر دارد در استقبال از بهار و سال نو، بستری برای تبادل و اهدای آثار هنری بین هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی فراهم نماید. از این رو اولین رویداد را به رشته چاپ دستی و در قالب کارت پستال با درونمایه عیدانه اختصاص داده است. از علاقه مندان دعوت می شود تا برای حضور در این رویداد، آثار  خود را به دبیرخانه سالانه ارسال نمایند.

شرایط شرکت

 1. شرکت برای همه هنرمندانی که در زمینه چاپ دستی تجربه دارند آزاد است.
 2. این رویداد بدون داوری بوده و تمامی آثاری که واجد شرایط زیر و مطابق با استانداردهای چاپ باشند در سالانه شرکت داده خواهد شد.
 3. سالانه در دو بخش آزاد و موضوع نوروز برگزار می شود.
 4. قطع کاغذ باید دقیقاً 15×10 سانتیمتر باشد.
 5. قطع کلیشه به تناسب کاغذ انتخاب شود.
 6. تکنیکهای مورد نظر: کالکوگرافی (حکاکی روی فلز)، حکاکی روی چوب و لینولئوم، لیتوگرافی، سیلک اسکرین، کولاگرافی
 7. تکنیکهای مونوتایپ و مونوپرینت مورد قبول نخواهد بود.
 8. هر هنرمند باید تعداد 13 نسخه چاپی همسان(تیراژ) از یک اثر  را به دبیرخانه سالانه ارسال نماید. از این تعداد 11 نسخه به صورت انتخاب تصادفی برای دیگر شرکت کننده ها به عنوان عیدانه پُست خواهد شد و هر هنرمند نیز 11 اثر از آثار هنرمندان دیگر را دریافت خواهد کرد. همچنین 1 نسخه برای فروش و 1 نسخه برای آرشیو گالری خواهد بود.
 9. اطلاعات زیر پشت آثار از گوشه بالا و راست به ترتیب درج شود:

1-نام هنرمند2- عنوان اثر3- تکنیک4- سال خلق اثر

 1. آدرس دقیق پستی (نوشتن کد پستی الزامی است)، ایمیل، شماره تماس، بخش موضوعی و یا آزاد پشت پاکت قید شود.
 2.  حق گالری برای استفاده از آثار در تبلیغات محفوظ خواهد بود.
 3. شرکت در این رویداد به منزله پذیرفتن تمامی شرایط فوق خواهد بود و تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده  بر عهده برگزار کننده خواهد بود.

زمانبندی

آخرین مهلت دریافت آثار: 15  اسفند 1392

گشایش نمایشگاه: 22 فروردین 1393

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی، نگارخانه لاله.

تلفن:88960492-دورنگار:88962339

پست الکترونیک:Laleh_Gallery@yahoo.com

> ایجاد شده توسط:lalehart
>دسته بندی:اخبار،فراخوان ها
تعداد بازدید 931 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.