دات نت نیوک
Menu

سومين نشست تخصصي بررسي جغرافيا و هنر

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
سومين نشست تخصصي  بررسي جغرافيا و هنر

 اين نشست ، در حاشيه نمايشگاه آثار گروهي از نقاشان معاصر همدان در گالري لاله برگزار شد. 
اين نشست با حضور بهنام کامراني(هنرمند معاصر و منتقد) حسينعلي ذابحي(نقاش) و سعيد دولتي (نمايشگاه گردان اين رويداد) عصر شنبه 10 مهر در گالري لاله برگزار شد.
در اين برنامه شهرام بابايي(مدير هنرهاي تجسمي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران) ترانه صادقيان(نقاش) و تعدادي از نقاشان همدان نيز حضور داشتند.
 در ابتدا سعيد دولتي، به دشواري هاي گردآوري مجموعه آثار اشاره کرد و گفت جمع آوري آثار نقاشان يک استان مشکلات خود را دارد، محدود بودن انتخاب هنرمندان نمايشگاه به محدوده استان و پراکندگي محل زندگي ايشان در شهرهاي ديگر و در نتيجه به وجود آمدن مشکل ارتباطي ، دعوت از هنرمندان ، تحويل آثار و ...
در ادامه حسين علي ذابحي(نقاش) از مجموعه آثار ارائه شده در نمايشگاه اظهار رضايت نموده و عنوان کرد، از اين که در شهرستان ها اين تعداد نقاش فعال و حرفه اي حضور دارند،خوشحال است. همچنين  او معتقد بود که زندگي در تهران يا شهرستان مهم نيست، اگر هنرمند هوشيار و عاشق باشد در هر شهر و روستايي نيز مي تواند آثاري زيبا و کاملاً معاصر ارائه نمايد.
بهنام کامراني نيز در تاييد اين نمايشگاه و برپايي نمايشگاه هاي ادواري استان ها در گالري لاله گفت، اين مرکز يکي از مردمي ترين گالري هاي تهران است که بيشتر مخاطبانش غير هنرمند و از رهگذران پارک و بعضي اوقات گردشگران خارجي هستند که مي توانند از طريق اين گونه نمايشگاه ها با فرهنگ و هنر ديگر نقاط ايران آشنا شوند و بهتر است که با همکاري نهادهاي گردشگري و يا شهرداري ها وجوه زيستي و تاريخي هر شهر نيز به موازات آثار هنري به نحوي معرفي شود.

 

  

> ایجاد شده توسط:lalehart
>دسته بندی:نشست های تخصصی
تعداد بازدید 1134 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.