دات نت نیوک
Menu

نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر اردبیل /10 آبان تا 5 آذر1398

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر اردبیل /10 آبان تا 5 آذر1398

نگارخانه لاله در ادامه رویکرد به هنرمندان شهرهای مختلف ایران، اقدام به برپایی نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر اردبیل کرده است.

یکی از ویژگی های هنر معاصر، جغرافیا است. جغرافیای زیستی هنرمند این امکان را به او می دهد که چگونه بنگرد و چگونه بنماید. هنرمند امروز توانسته با اتکا بر تمامی داشته های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی خود که استوار بر اتمسفر زندگی اش است، تعریف تازه تری از هنر ارائه نماید که بی شک تاثیرات آن در دهه های اخیر در تاریخ هنر ایران نمود پیدا کرده‌ است.

از این رو نگارخانه لاله به صورت ادواری به معرفی آثار هنرمندان یک جغرافیا می پردازد. با توجه به ارزش های فرهنگی و تاریخی اردبیل و تاثیرگذاری هنرمندان معاصر آن در عرصه هنرهای تجسمی ایران، به عنوان ششمین شهر در این دوره انتخاب و به ارائه بخشی از نقاشی معاصر آن پرداخته شده است.

شایان ذکر است که پیش از این نیز آثار هنرمندان شهرهای: تبریز، مشهد، رشت، زنجان و همدان در نگارخانه لاله ارایه و مورد بررسی قرار گرفته است.

در این نمایشگاه، آثار گروهی از هنرمندان اردبیل به کوشش ساوالان جماعتی(هنرمند نقاش) گردآوری و ارائه شده که برخی از آنها مقیم تهران بوده و برخی دیگر نیز در استان اردبیل سکونت داشته اند.

هنرمندان شرکت کننده :

سمیه آهاری، نصرت آینه چی، بهزاد احمدی، عبدی اسبقی، شهرام بابایی، نجات باقری، سیامک پاینده، مهرداد پیامی، حسین تمجید، ساوالان جماعتی، صابر چایچی، سمیه حسن زاده، خسرو حیدری، رضا خدادادی، شهرام رضایی، مسلم سقا، ترحم سلمانی، خلیل سمایی، رضوان صادق زاده، محسن صفایی، ابراهیم علیپور، حجت ا... عینی، هامون علیپور، مسعود فیضی، بهمن کیانی، بابک گرمچی، بهزاد محبی، عظیم مرکباتچی، پرویز معزز، اکبر ملکی، قادر منصوری، بهزاد نظری، اکبرنیکان پور، هوشنگ هاتفی، مرجان همدمی، اکبر یعقوبی، داور یوسفی.

آیین گشایش این رویداد، روز جمعه 10 آبان 1398 از ساعت 16 تا20 خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای بازدید و خرید آثار تا 5آذر از ساعت 9 تا 13-14تا 18، پنجشنبه ها: ساعت: 9تا 13به استثنای ایام تعطیل به نگارخانه لاله مراجعه نمایند.

نشانی نگارخانه لاله : تهران، خیابان دکترفاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله، تلفن:88960492

تصاویر

 

> ایجاد شده توسط:lalehart
>دسته بندی:اخبار،نمایشگاه های گذشته
تعداد بازدید 964 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها: نگارخانه لاله،گالری لاله،نمایشگاه گروهی،نقاشان معاصر اردبیل،هنرمعاصر
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.